Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact spotlight with 1 x 15 W 3in1 TCL RGB LED and DMX control
EUROLITE LED PARty Spot COB
- 1 LED 15 W COB (chip-on-board) 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Color change programs; color blend stepless; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Direct color selection for 16 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via IR remote control; stand-alone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); DMX; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light Captain; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 33°
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Party room; mobile djs / entertainer; decoration
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
EUROLITE SB-13 Soft Bag
Transport bag
- With 3 dividers
- With 4 compartments
- High-quality workmanship with nylon , black, water repellent
- Interior with foam padding
- 2 carrying straps
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED PARty Spot COB
- 1 x light effect
- 2 x mounting bracket
- 1 x remote control
- 2 x screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
1 x EUROLITE SB-13 Soft Bag
- 1 x bag
Paraméterek
| Weight | 2.50 kg |
| EUROLITE LED PARty Spot COB | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 17.5 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Cable construction | 2 x 0.75 mm² H03VVH2-F |
| Cable length | 0.9 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 15 W COB (chip-on-board) 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| DMX channels | 2; 3; 4; 5; 7 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x USB, type A | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | IR remote control; stand-alone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); DMX; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light Captain; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 33° |
| Beam angle (1/10 peak) | 69° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:15.5 cm |
| Depth | 9 cm |
| Height | 19 cm |
| Weight | 0.56 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø12mm; 2 x Ø7mm |
| Material | Metal, 0.8 mm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE SB-13 Soft Bag | |
| Maximum load | 10 kg |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Material | Nylon |
| Color | Black, water repellent |
| Dimensions | Length:41 cm |
| Depth | 16 cm |
| Height | 19 cm |
| Weight | 0.26 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!