Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof (IP65) spotlight with 3 x 9 W LED and 7in1 SCL RGB/CW/WW/A/UV color mixing
EUROLITE LED IP PAR 3x9W SCL Spot
- 3 LEDs 9 W 7in1 SCL RGB/CW/WW/A/UV (homogenous color mix)
- Direct color selection for 28 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; IR remote control; DMX
- Fixtures available for Light´J; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- Flicker-free
- With a beam angle of 15°
- With double bracket
- LCD display
- Suitable for outdoor use IP65
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; theater; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: On stand; suspended
ROADINGER Flightcase PRO 4x LED IP PAR 3x8W QCL/3x9W SCL
Trunk case, PRO version
- High-quality workmanship with birch multiplex 6.5 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 1 high-quality butterfly lock
- Branded hardware
- Made in Europe
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED IP PAR 3x9W SCL Spot
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
Paraméterek
| Weight | 21.10 kg |
| EUROLITE LED IP PAR 3x9W SCL Spot | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 35 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 9 W 7in1 SCL RGB/CW/WW/A/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 3; 5; 7; 9; 13 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; IR remote control; DMX |
| Fixtures available for | Light´J; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 30° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Width:21.5 cm |
| Depth | 17.1 cm |
| Height | 24.4 cm |
| Weight | 3.00 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase PRO 4x LED IP PAR 3x8W QCL/3x9W SCL | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:1 pc/pcs |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 6.5 mm |
| Color | Dark brown, laminated |
| Inside dimensions | 48 cm x 47 cm x 28 cm |
| Device compartment | 17 cm x 22.5 cm x 27 cm |
| Accessory compartment | 11.5 cm x 46.5 cm x 28 cm |
| Dimensions | Length:53 cm |
| Width | 52 cm |
| Height | 33 cm |
| Weight | 9.10 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!