Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof (IP65) spotlight with 6in1 HCL RGBWA/UV color mixing and frost filters
EUROLITE LED IP PAR 14x10W HCL
- 14 LEDs 10 W high-power 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix)
- Frost filter
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Direct color selection for 25 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; stand-alone; IR remote control
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- Flicker-free
- With a beam angle of 15°
- With double bracket
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Suitable for outdoor use IP65
- For application areas such as: Architecture; stage; wedding/gala/events; theater; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
ROADINGER UG-1 Universal Devicecase
Trunk case with castors
- With 4 device compartments
- Steel ball corner
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 9 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED IP PAR 14x10W HCL
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 3 x frost filter
- 1 x XLR cable
- 2 x knurled screw
- 1 x user manual
1 x ROADINGER UG-1 Universal Devicecase
- 1 x case
Paraméterek
| Weight | 62.55 kg |
| EUROLITE LED IP PAR 14x10W HCL | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 95 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 14 x 10 W high-power 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| Equipment | Frost filter |
| DMX channels | 3; 5; 6; 8; 12 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; stand-alone; IR remote control |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| 27° | |
| 30° | |
| 60° | |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | LCD display |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:31 cm |
| Depth | 22.5 cm |
| Height | 36.5 cm |
| Weight | 6.80 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Frost filter | |
| Material | Plastic, 2 mm |
| Dimensions | Diameter:Ø 20.5 cm |
| XLR cable | |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER UG-1 Universal Devicecase | |
| Maximum load | 100 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Material | Plywood multi-layer glued, 9 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 27.5 cm x 27.5 cm x 29 cm |
| Accessory compartment | 10 cm x 60 cm x 31.5 cm |
| Dimensions | Width:75 cm |
| Depth | 64.5 cm |
| Height | 57 cm |
| Weight | 28.30 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!