Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED floodlight with RGB/WW color mixing, barn doors, IR remote control and frost filter
EUROLITE LED CLS-9 QCL RGB/WW 9x7W
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- 9 LEDs 7 W 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable; white balance
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional); master/slave function; sound to light via microphone; IR remote control
- Fixtures available for Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 10°
- With mounting bracket
- OLED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; theater
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
ROADINGER Flightcase 4x LED CLS-9 QCL RGB/WW 9x7W
Trunk case with castors, HIGHLINE version
- High-quality workmanship with birch multiplex 6.5 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 32mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- Branded hardware
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED CLS-9 QCL RGB/WW 9x7W
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x frost filter
- 2 x knurled screw
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x barndoor
Paraméterek
| Weight | 27.90 kg |
| EUROLITE LED CLS-9 QCL RGB/WW 9x7W | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 54 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x PowerCON (gray) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 9 x 7 W 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 11 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional); master/slave function; sound to light via microphone; IR remote control |
| Fixtures available for | Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 10° |
| Frost filter 18° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 28° |
| Frost filter 47° | |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | OLED display |
| Dimensions | Length:27.1 cm |
| Width | 14.3 cm |
| Height | 21.3 cm |
| Weight | 3.20 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x LED CLS-9 QCL RGB/WW 9x7W | |
| Aluminum profile frames | 32 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 6.5 mm |
| Color | Black, laminated |
| Inside dimensions | 56.5 cm x 44 cm x 18.5 cm |
| Accessory compartment | 52.5 cm x 12 cm x 18 cm |
| Dimensions | Width:60 cm |
| Depth | 48 cm |
| Height | 41.5 cm |
| Weight | 15.10 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!