Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x LED light effect bar with WW COB Leds including PRO flightcase
EUROLITE LED CBB-2 COB WW Bar
LED light effect bar with WW COB LEDs, incl. IR remote control
- 2 LEDs 35 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Dimmer electronic
- Strobe effect
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via IR remote control; sound to light via microphone; DMX; stand-alone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 37°
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; decoration; wedding/gala/events; restaurants, bars and hotels; Trade fair and shop fitting; video and photography
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 4 x LED CBB-2 COB Bar
Trunk case, PRO version
- For optimal security
- With accessory compartment
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 20mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- Branded hardware
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED CBB-2 COB WW Bar
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
Paraméterek
| Weight | 17.65 kg |
| EUROLITE LED CBB-2 COB WW Bar | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 50 W |
| IP classification | IP20 |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 2 x 35 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 3; 5 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | IR remote control; sound to light via microphone; DMX; stand-alone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 37° |
| Beam angle (1/10 peak) | 70° |
| Color temperature | 2700K |
| Color rendering index (CRI) | 91 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:15.5 cm |
| Depth | 24 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Weight | 2.45 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4 x LED CBB-2 COB Bar | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 20 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 7 mm, laminated; birch multiplex |
| Color | Dark brown, laminated |
| Device compartment | 25 cm x 12 cm x 25 cm |
| Accessory compartment | 10 cm x 27 cm x 25 cm |
| Inside dimensions | 63.5 cm x 27 cm x 25 cm |
| Dimensions | Width:68 cm |
| Depth | 31 cm |
| Height | 29 cm |
| Weight | 7.85 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!