Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x Spotlight bar with 12 x 4 W 4in1 LED including soft bag and compact DMX controller
EUROLITE LED BAR-12 QCL RGBW Bar
LED bar (110cm) with 12 x 4 watt 4in1 QCL RGBW LED
- 12 LEDs 4 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color change adjustable; Dimmer electronic; color blend stepless
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional)
- Fixtures available for LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 17°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
EUROLITE SB-12 Soft Bag
Practical black soft bag for LED bars (1 m length), adjustable divider
- Ideal for 1 or 2 LED bars with 1 meter length
- Made of easy-care nylon
- With divider
- With 2 device compartments
- High-quality workmanship with textile , black
- Interior with foam padding
- 2 carrying straps
- 1 x shoulder strap
EUROLITE DMX LED EASY Operator 4x4
Compact DMX controller for 4 LED spotlights with up to 4 colors each
- DMX controller for standard LED spotlights
- Easy handling
- 4 fixtures with RGBW LEDs can be controlled individually or in combination
- DMX channels for red, green, blue, white and master
- Various modes for the DMX channel sequence selectable
- Manual control via 4 faders
- 1 fader for direct RGBW mixing
- Adjustable strobe function
- Blackout function
- 8 integrated show programs
- Preprogrammed 8 scenes/chases
- Can transmit up to 20 DMX channels
- Control via DMX; sound to light via microphone; stand-alone
- Desktop console housing
- For application areas such as: Party room; mobile djs / entertainer
- Silent operation
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED BAR-12 QCL RGBW Bar
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 2 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
1 x EUROLITE DMX LED EASY Operator 4x4
- 1 x controller
- 1 x external mains adapter
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 14.20 kg |
| EUROLITE LED BAR-12 QCL RGBW Bar | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 24 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 0.5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 4 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.5 - 24 Hz |
| DMX channels | 2; 4; 5; 6; 9 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional) |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 17° |
| Beam angle (1/10 peak) | 33° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:110 cm |
| Depth | 6.5 cm |
| Height | 10 cm |
| Weight | 2.85 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05RN-F |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø20mm; 1 x Ø11mm; 1 x Ø8mm; 2 x Ø6mm |
| Material | Metal |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE SB-12 Soft Bag | |
| Maximum load | 20 kg |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Transport aid | 1 x shoulder strap |
| Material | Textile |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:107 cm |
| Depth | 17 cm |
| Height | 18 cm |
| Weight | 0.60 kg |
| EUROLITE DMX LED EASY Operator 4x4 | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 9V DC 800 mA | |
| Power consumption | 10 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Programs | Preprogrammed 8 scenes/chases |
| DMX channels | Output 20 |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; sound to light via microphone; stand-alone |
| Housing color | Black |
| Color | Black |
| Housing design | Desktop console housing |
| Dimensions | Width:20 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Height | 5.5 cm |
| Weight | 0.86 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!