Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x inaudible 7in1 PAR spotlight in a space-saving design including PRO flightcase
EUROLITE LED 7C-12 Silent Slim Spot
Silent 7in1 LED PAR spotlight in a space-saving design
- 12 LEDs 9 W high-power 7in1 SCL RGB/CW/WW/A/UV (homogenous color mix)
- Flat version requires minimal space when mounting
- With a beam angle of 15°
- Silent operation
- Very high color rendering index (CRI)
- Flicker-free
- Control via DMX; stand-alone; IR remote control; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Color blend stepless; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Direct color selection for 27 preset colors
- Integrated show programs
- With double bracket
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- The device is cooled by passive convection cooling
- Fixtures available for LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; theater; video and photography; advertisement/Shop window
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 4x LED 4/7C-12 Silent Slim Spot
Trunk case, PRO version
- High-quality workmanship with birch multiplex , dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- Branded hardware
- Made in Europe
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED 7C-12 Silent Slim Spot
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 25.32 kg |
| EUROLITE LED 7C-12 Silent Slim Spot | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 60 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 9 W high-power 7in1 SCL RGB/CW/WW/A/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.5 - 24 Hz |
| DMX channels | 3; 4-1; 4-2; 4-3; 4-4; 5; 6; 7; 9; 12 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; stand-alone; IR remote control; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 33° |
| Color rendering index (CRI) | 92 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| USB port | Type A |
| Dimensions | Width:28 cm |
| Depth | 12 cm |
| Height | 29.5 cm |
| Weight | 3.58 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm; 2 x Ø11mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x LED 4/7C-12 Silent Slim Spot | |
| Maximum load | 50 kg |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex |
| Color | Dark brown, laminated |
| Device compartment | 29.5 cm x 13.5 cm x 27 cm |
| Accessory compartment | 63 cm x 10.5 cm x 27 cm |
| Inside dimensions | 63 cm x 42 cm x 27 cm |
| Dimensions | Width:67 cm |
| Depth | 46 cm |
| Height | 37 cm |
| Weight | 11.00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!