Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x white spot for lighting within trussing, 3 x 3 W 3in1 LED including soft bag
EUROLITE AKKU TL-3 TCL Trusslight QuickDMX wh
Spot for lighting within trussing, 3 x 3 W 3in1 LED, QuickDMX transceiver
- Compact and bright
- Ideal for ALUTRUSS DECOLOCK DQ3 3-point system
- Integrated QuickDMX transceiver for wireless DMX control
- Threaded inserts for suspended installation
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 16h depending on program used
- 3 LEDs 3 W SMD 8072 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Dimmer electronic; color blend stepless; color change adjustable; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via IR remote control; DMX; QuickDMX; sound to light via microphone; stand-alone
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 11°
- Multicolor LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; rental; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
EUROLITE SB-4 Soft Bag L
Black soft bag for up to 4 devices, 320 x 320 x 200 mm
- Practical transport bag offers enough space for several lighting effects and accessories
- With dividers
- With 2 Outside pockets
- With 4 device compartments
- High-quality workmanship with nylon , black, water repellent
- Interior with foam padding
cover with foam padding - 2 carrying straps
Scope of delivery
4 x EUROLITE AKKU TL-3 TCL Trusslight QuickDMX wh
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x declaration of conformity
1 x EUROLITE SB-4 Soft Bag L
- 1 x bag
Paraméterek
| Weight | 5.72 kg |
| EUROLITE AKKU TL-3 TCL Trusslight QuickDMX wh | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 25 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) | |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 11.1 V, 4400 mAh, 48.84 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 16h depending on program used |
| Recharging time 3h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 3 W SMD 8072 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 5; 8 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | IR remote control; DMX; QuickDMX; sound to light via microphone; stand-alone |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Beam angle (1/2 peak) | 11° |
| Beam angle (1/10 peak) | 24° |
| Housing color | White |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Dimensions | Width:12.1 cm |
| Depth | 10.8 cm |
| Height | 14.5 cm |
| Weight | 1.30 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Color | White |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE SB-4 Soft Bag L | |
| Maximum load | 25 kg |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Material | Nylon |
| Color | Black, water repellent |
| Compartment dimensions | 15 cm x 15 cm x 20 cm |
| Inside dimensions | 31 cm x 34 cm x 20 cm |
| Dimensions | Width:32 cm |
| Depth | 41 cm |
| Height | 20 cm |
| Weight | 0.52 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!