Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Silent battery-powered IP65 floodlight with RGBW LEDs, CRMX, diffuser cover, barn doors, IR remote control
EUROLITE AKKU Multiflood IP 8x10W RGBW Wash CRMX
- Integrated wireless receiver for CRMX operation
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- 4 barn doors to avoid blinding the audience and for protection during transport
- Battery operation up to 9h depending on program used
- 8 LEDs 10 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Emergency lighting function in case of power failure; color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) with adjustable response; white balance
- Strobe effect
- 36 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; W-DMX by wireless solution; CRMX by LumenRadio; master/slave function; RDM; stand-alone; IR remote control
- Fixtures available for Light Captain; LED PC-Control 512; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 10°
- With mounting bracket; with omega bracket
- OLED display
- Display of the remaining battery life for the current setting
- Charge status indicator
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Suitable for outdoor use
- With pressure compensation membrane
- With a KENSINGTON LOCK theft protection
- For application areas such as: Stage; architecture; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand; standing
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
ROADINGER Flightcase 4x AKKU Multiflood IP 8x10W RGBW Wash CRMX with charging function
Trunk case with castors
- With 5 compartments
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 35mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- Edge mounting handle
- 3 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks with shut-off function
- 2 x castors with 2 locking brakes
- 4 x built-in stacking trays in the cover
- With title block
Scope of delivery
4 x EUROLITE AKKU Multiflood IP 8x10W RGBW Wash CRMX
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x frost filter
- 1 x omega bracket
- 1 x barndoor
- 1 x declaration of conformity
1 x ROADINGER Flightcase 4x AKKU Multiflood IP 8x10W RGBW Wash CRMX with charging function
- 1 x case
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 60.05 kg |
| EUROLITE AKKU Multiflood IP 8x10W RGBW Wash CRMX | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Battery/battery pack | |
| Power output | 1 x IP T-Con (F) mounting version |
| Battery pack | Battery operation up to 9h depending on program used |
| Recharging time 4.5h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 8 x 10 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 11 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; W-DMX by wireless solution; CRMX by LumenRadio; master/slave function; RDM; stand-alone; IR remote control |
| Fixtures available for | Light Captain; LED PC-Control 512; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Beam angle (1/2 peak) | 10° |
| Frost filter 25° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 25° |
| Frost filter 55° | |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Omega bracket | |
| Display type | OLED display |
| Display | Battery runtime calculation , charge status indicator |
| Theft protection | KENSINGTON LOCK |
| Dimensions | Length:31.9 cm |
| Width | 14 cm |
| Height | 24.8 cm |
| Weight | 7.85 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x AKKU Multiflood IP 8x10W RGBW Wash CRMX with charging function | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Cable length | 1.2 m |
| Device fuse | 5 x 20 mm, F 5 A fuse replaceable |
| Aluminum profile frames | 35 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Edge mounting handle | 1 pc/pcs |
| Stop hinge | 3 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid | 2 x castors with 2 locking brakes |
| 4 x built-in stacking trays in the cover | |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 15 cm x 46 cm x 30 cm |
| Accessory compartment | 8.5 cm x 46 cm x 30 cm |
| Material thickness | 9 mm |
| Dimensions | Length:98 cm |
| Width | 53 cm |
| Depth | 56 cm |
| Weight | 28.65 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!