Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX spotlight with 12 x 1 W LED in the colors red, green, blue and white
EUROLITE AKKU Mini PARty RGBW Spot MK2
- Compact design
- Charging and operation also possible via USB power bank
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 4h
- 12 LEDs 1 W SMD 8072 R/G/B/W (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via IR remote control; stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 7°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Party room; decoration
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
EUROLITE SB-13 Soft Bag
Transport bag
- With 3 dividers
- With 4 compartments
- High-quality workmanship with nylon , black, water repellent
- Interior with foam padding
- 2 carrying straps
Scope of delivery
4 x EUROLITE AKKU Mini PARty RGBW Spot MK2
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
- 1 x USB cable
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 2 x mounting bracket
- 2 x washer
- 2 x knurled screw
1 x EUROLITE SB-13 Soft Bag
- 1 x bag
Paraméterek
| Weight | 2.68 kg |
| EUROLITE AKKU Mini PARty RGBW Spot MK2 | |
| Power supply | 5V DC |
| Power consumption | 5 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Mains input via USB C (W) mounting version power supply cord for USB A mains connection (provided) | |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 3.7 V, 2600 mAh, 9.62 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 4h |
| Recharging time 4h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 1 W SMD 8072 R/G/B/W (homogenous color mix) |
| DMX channels | 4; 6 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | IR remote control; stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 7° |
| Beam angle (1/10 peak) | 22° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:15 cm |
| Depth | 9 cm |
| Height | 15 cm |
| Weight | 0.61 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE SB-13 Soft Bag | |
| Maximum load | 10 kg |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Material | Nylon |
| Color | Black, water repellent |
| Dimensions | Length:41 cm |
| Depth | 16 cm |
| Height | 19 cm |
| Weight | 0.26 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!