Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Light fan for special uplight and beam effects with rechargeable battery
EUROLITE AKKU MBT-3 Spot MK2
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 16h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 3 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) with adjustable response
- Strobe effect; fan effect; uplight effect
- 9 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; master/slave function; sound to light via microphone; IR remote control; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 3; EASY SHOW 2; Colorchief
- Flicker-free
- Space-saving construction
- With a beam angle of 13°
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; rental
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
ROADINGER Flightcase 4x AKKU MBT-3 with wheels and charging function
Trunk case with castors
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks with shut-off function
- 4 x castors with 2 locking brakes Ø 75 mm
- 4 x built-in stacking trays in the cover
Scope of delivery
4 x EUROLITE AKKU MBT-3 Spot MK2
- 1 x device
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x remote control
- 1 x battery
1 x ROADINGER Flightcase 4x AKKU MBT-3 with wheels and charging function
- 1 x case
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 33.90 kg |
| EUROLITE AKKU MBT-3 Spot MK2 | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Cable length | 1.5 m |
| Power output | IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1.6 A fuse replaceable |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 14.8 V, 6600 mAh, 97.68 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 16h depending on program used |
| Recharging time 4h | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Inclination angle | 180 ° |
| Flash rate | 0 - 25 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 8; 12; 16 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; master/slave function; sound to light via microphone; IR remote control; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 3; EASY SHOW 2; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Setup | Space-saving construction |
| Beam angle (1/2 peak) | 13° |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:30.5 cm |
| Width | 9.5 cm |
| Height | 22 cm |
| Weight | 4.15 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x AKKU MBT-3 with wheels and charging function | |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable length | 1.5 m |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 5 A fuse replaceable |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes Ø 75 mm |
| 4 x built-in stacking trays in the cover | |
| Material | Plywood multi-layer glued |
| Color | Black, laminated |
| Inside dimensions | 58 cm x 44.5 cm x 23 cm |
| Accessory compartment | 58 cm x 13.5 cm x 23 cm |
| Device compartment | 9.5 cm x 29.5 cm x 23 cm |
| Dimensions | Width:64 cm |
| Depth | 52 cm |
| Height | 41 cm |
| Weight | 17.30 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!