Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof (IP65) battery powered LED uplight with 10W 4in1 LEDs and QuickDMX
EUROLITE AKKU IP UP-4 QCL Spot QuickDMX MK2
- Integrated QuickDMX transceiver for wireless DMX control
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 5.5h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 4 LEDs 10 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Frost filter
- Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable; color blend stepless; color fade adjustable speed; color change adjustable speed; colors preset; white balance adjustable; program selection manual; pulse-width modulation; Energy-saving mode; Emergency lighting function in case of power failure
- Wash effect; strobe effect
- 36 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; IR remote control; DMX; QuickDMX; RDM; master/slave function; wireless Master/slave function
- Flicker-free
- DMX fail mode (blackout; hold; static; full on)
- With a beam angle of 8°
- With mounting bracket; with bracket for floor use; with omega bracket
- OLED display
- Charge status indicator
- Display of the remaining battery life for the current setting
- Built with SEETRONIC connector
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- With a KENSINGTON LOCK theft protection
- For application areas such as: Architecture; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
ROADINGER Flightcase 4x AKKU IP UP-4 QuickDMX with charging function
Trunk case with castors
- With accessory compartment
- With 4 device compartments
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 9 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks with shut-off function
- 4 x castors with 2 locking brakes
- 4 x built-in stacking trays in the cover
Scope of delivery
4 x EUROLITE AKKU IP UP-4 QCL Spot QuickDMX MK2
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x frost filter
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 2 x knurled screw
- 1 x mounting bracket
- 2 x screw
- 4 x washer
- 1 x omega bracket
1 x ROADINGER Flightcase 4x AKKU IP UP-4 QuickDMX with charging function
- 1 x case
- 1 x power cord
- 4 x castors
- 16 x screw
- 1 x key
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 33.53 kg |
| EUROLITE AKKU IP UP-4 QCL Spot QuickDMX MK2 | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H07RN-F |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 14.8 V, 6600 mAh, 97.68 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 5.5h depending on program used |
| Recharging time 3h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 4 x 10 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Equipment | Frost filter |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 11 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; IR remote control; DMX; QuickDMX; RDM; master/slave function; wireless Master/slave function |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 3000 Hz |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| DMX fail mode | Blackout; hold; static; full on |
| Beam angle | 8° |
| Beam angle (1/2 peak) | 8° |
| Beam angle (1/10 peak) | 17° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Bracket for floor use | |
| Omega bracket | |
| Display type | OLED display |
| Display | Charge status indicator , battery runtime calculation |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Material | Aluminum |
| Theft protection | KENSINGTON LOCK |
| Dimensions | Width:17.9 cm |
| Depth | 15.0 cm |
| Height | 19.8 cm |
| Weight | 4.57 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x AKKU IP UP-4 QuickDMX with charging function | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | Max. 1150 W |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, F 5 A fuse replaceable |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| 4 x built-in stacking trays in the cover | |
| Material | Plywood multi-layer glued, 9 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 18 cm x 15.5 cm x 14 cm |
| Accessory compartment | 7 cm x 43 cm x 14 cm |
| Inside dimensions | 56 cm x 43 cm x 20 cm |
| Dimensions | Width:60 cm |
| Depth | 47.5 cm |
| Height | 41 cm |
| Weight | 15.25 kg |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H07RN-F |
| Cable length | 1.2 m detachable |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!