Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Battery-powered IP pixel tube with RGB/CW/WW color mixing, 360° beam angle and CRMX receiver
EUROLITE AKKU IP Pixel Tube 360° PRO CRMX
- Integrated wireless receiver for CRMX operation
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 8.5h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 144 LEDs 0.5 W SMD 5050 5in1 PCL RGB/CW/WW (homogenous color mix)
24 segments controlled separately - Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable; color blend adjustable; color macros preset; white balance adjustable; program selection manual; color animations with two adjustable colors; Emergency lighting function in case of power failure adjustable; Energy-saving mode
- 53 integrated show programs
- Direct color selection for 37 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; IR remote control; CRMX by LumenRadio
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; blackout; static; full on)
- With a beam angle of 360°
- Good color rendering index (CRI)
- With holding clip
- Monochrome OLED display
- Charge status indicator
- Display of the remaining battery life for the current setting
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- With a KENSINGTON LOCK theft protection
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; rental; video and photography; advertisement/Shop window
- Application possibility: Standing; suspended
- Silent operation
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
ROADINGER Plastic Case for 4x AKKU IP Pixel Tube 360° CRMX
Carrying case
- Trolley
- With 4 device compartments
- With accessory compartment
- Interior with foam padding
cover with foam padding - 3 hinged, chromium plated case handles
- 1 Hinge strap
- 8 high-quality spring locks with shut-off function
- For application areas such as: Wedding/gala/events; mobile djs / entertainer
Scope of delivery
4 x EUROLITE AKKU IP Pixel Tube 360° PRO CRMX
- 1 x light effect
- 1 x charger
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x stand
- 2 x fixation clip
- 2 x splint
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 1 x adapter
1 x ROADINGER Plastic Case for 4x AKKU IP Pixel Tube 360° CRMX
- 1 x case
Paraméterek
| Weight | 26.50 kg |
| EUROLITE AKKU IP Pixel Tube 360° PRO CRMX | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 13V DC 3000 mA | |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) power supply cord with AC unit (provided) |
| Battery/battery pack | |
| Cable construction | 2 x 0.75 mm² H03VVH2-F |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 10.8 V, 9000 mAh, 97.2 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 8.5h depending on program used |
| Recharging time 4h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 144 x 0.5 W SMD 5050 5in1 PCL RGB/CW/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 2 - 20 Hz |
| DMX channels | 4; 5; 7; 14; 16; 20.1; 20.2; 22.1; 22.2; 24.1; 24.2; 120; 124 |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; IR remote control; CRMX by LumenRadio |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 12600 Hz |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Modulation | GFSK |
| DMX fail mode | Hold; blackout; static; full on |
| Beam angle | 360° |
| Beam angle (1/2 peak) | 360° |
| Beam angle (1/10 peak) | 360° |
| Color rendering index (CRI) | 84 Ra |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | 2x holding clip |
| M10 thread | |
| Display type | Monochrome OLED display |
| Display | Charge status indicator , battery runtime calculation |
| Material | Plastic; aluminum |
| Theft protection | KENSINGTON LOCK |
| Dimensions | Length:109 cm |
| Width | 7.0 cm |
| Depth | 7.0 cm |
| Weight | 2.80 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| ROADINGER Plastic Case for 4x AKKU IP Pixel Tube 360° CRMX | |
| Maximum load | 50 kg |
| Case handle | 3 pc/pcs |
| Lock | Spring lock:8 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid | Trolley |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Device compartment | 109 cm x 8 cm x 7.5 cm |
| Middle compartment | 50 cm x 42 cm x 8 cm |
| Dimensions | Length:117.5 cm |
| Depth | 52 cm |
| Height | 21 cm |
| Weight | 11.40 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!