Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
IP65 battery-powered spotlight with RGBW LEDs, CRMX, frost filters and IR remote control
EUROLITE AKKU IP PAR 7 QCL CRMX MK2
- Integrated wireless receiver for CRMX operation
- Two additional frost filters provide a soft, homogeneous light
- Battery operation up to 9h depending on program used
- 7 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Emergency lighting function in case of power failure; color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) with adjustable response; white balance; Energy-saving mode
- Strobe effect
- 36 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; master/slave function; IR remote control; DMX; W-DMX by wireless solution; CRMX by LumenRadio; RDM
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 6°
- With double bracket
- OLED display
- Display of the remaining battery life for the current setting
- Charge status indicator
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- With a KENSINGTON LOCK theft protection
- For application areas such as: Architecture; stage; wedding/gala/events; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
ROADINGER Flightcase 4x AKKU IP PAR 7 QCL WDMX with charging function
Trunk case with castors
- With accessory compartment
- With 4 device compartments
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 9 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks with shut-off function
- 4 x castors with 2 locking brakes Ø 100 mm
- 4 x built-in stacking trays in the cover
Scope of delivery
4 x EUROLITE AKKU IP PAR 7 QCL CRMX MK2
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 2 x frost filter
- 2 x knurled screw
- 1 x declaration of conformity
- 2 x mounting bracket
1 x ROADINGER Flightcase 4x AKKU IP PAR 7 QCL WDMX with charging function
- 1 x case
- 4 x castors
- 16 x screw
- 1 x key
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Paraméterek
| Weight | 21.44 kg |
| EUROLITE AKKU IP PAR 7 QCL CRMX MK2 | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) | |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Power output | 1 x IP T-Con (F) mounting version |
| Battery pack | Battery operation up to 9h depending on program used |
| Recharging time 4h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 7 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 11 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; master/slave function; IR remote control; DMX; W-DMX by wireless solution; CRMX by LumenRadio; RDM |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Beam angle (1/2 peak) | 6° |
| Frost filter 13° | |
| Frost filter 20° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 16° |
| Frost filter 32° | |
| Frost filter 44° | |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | OLED display |
| Display | Battery runtime calculation , charge status indicator |
| Color | Black |
| Theft protection | KENSINGTON LOCK |
| Dimensions | Width:23.4 cm |
| Height | 28.0 cm |
| Diameter | Ø 17.0 cm |
| Weight | 5.30 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all); Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x AKKU IP PAR 7 QCL WDMX with charging function | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, F 5 A fuse replaceable |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes Ø 100 mm |
| 4 x built-in stacking trays in the cover | |
| Material | Plywood multi-layer glued, 9 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 18 cm x 25 cm x 26 cm |
| Accessory compartment | 11.5 cm x 51.5 cm x 27 cm |
| Dimensions | Width:64 cm |
| Depth | 56.5 cm |
| Height | 49.5 cm |
| Weight | 19.50 kg |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H07RN-F |
| Cable length | 1.2 m |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!