Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Battery-powered and DMX-controllable pixel tube with RGB color mixing
EUROLITE AKKU PT-100/32 Pixel DMX Tube
- Rugged metal housing
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 9h depending on program used
- 96 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
32 segments controlled separately - Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 12 integrated show programs
- Direct color selection for 17 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; Light´J
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Architecture; stage; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; wall mounting
EUROLITE Soft Bag for 6x LED Party Tube IR
Nylon transport bag
- Made of easy-care nylon
- Interior with foam padding
- 2 carrying straps
Scope of delivery
3 x EUROLITE AKKU PT-100/32 Pixel DMX Tube
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
- 1 x stand
- 1 x remote control
- 1 x battery
Paraméterek
| Weight | 8.40 kg |
| EUROLITE AKKU PT-100/32 Pixel DMX Tube | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 13V DC | |
| Pin configuration | Inside + / outside - |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Battery/battery pack | |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 11.1 V, 4400 mAh, 48.84 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 9h depending on program used |
| Recharging time 1.5h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 96 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.2 - 10 Hz |
| DMX channels | 3; 5; 8; 48; 96 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; Light´J |
| PWM frequency | 2000 Hz |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:5 cm |
| Depth | 12.7 cm |
| Height | 100 cm |
| Weight | 2.50 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE Soft Bag for 6x LED Party Tube IR | |
| Maximum load | 25 kg |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Color | Black |
| Device compartment | 100 cm x 22 cm x 13 cm |
| Dimensions | Length:118 cm |
| Width | 27 cm |
| Height | 16 cm |
| Weight | 0.90 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!