Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Handy scanner with 30 W COB LED, gobo and color wheel
EUROLITE LED TSL-150 Scan COB
- Compact design
- Fuzzy sound control: program continues automatically during periods without music or bass-beat
- 1 LED 30 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Positioning within
- Gobo wheel with static gobos; focus manual
- Dimmer electronic
- Gobo effect
- Color wheel with 7 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions - Gobo wheel with static gobos, 7 gobos and open
shake effect - Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via DMX; stand-alone; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- With a beam angle of 12°
- LCD display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; mobile djs / entertainer
- Application possibility: Standing; on stand
ROADINGER Flightcase 2x TSL-150/250/350
Trunk case
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 7 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks with shut-off function
- 4 x rubber feet
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED TSL-150 Scan COB
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mounting bracket
- 2 x screw
Paraméterek
| Weight | 12.66 kg |
| EUROLITE LED TSL-150 Scan COB | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 50 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 30 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Flash rate | 2 - 29 Hz |
| Equipment | Gobo wheel with static gobos; focus manual |
| Color generation | Color wheel with 7 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 7 gobos and open |
| Shake effect | |
| DMX channels | 9 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | DMX; stand-alone; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Beam angle (1/2 peak) | 12° |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 3m:1212 lx, 6m:309 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Width:16.5 cm |
| Depth | 33 cm |
| Height | 19.5 cm |
| Weight | 2.88 kg |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 2x TSL-150/250/350 | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid | 4 x rubber feet |
| Material | Plywood multi-layer glued, 7 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 19 cm x 33.5 cm x 12.5 cm |
| Accessory compartment | 8 cm x 33 cm x 12.5 cm |
| Inside dimensions | 49 cm x 33.5 cm x 12.5 cm |
| Dimensions | Width:54 cm |
| Depth | 38 cm |
| Height | 24 cm |
| Weight | 6.90 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!