Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED moving head beam with hypno ring, color wheel, static gobo wheel, prism and focus
EUROLITE LED TMH-B120 Hypno Moving Head Beam
- 1 LED 120 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- 30 LEDs 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Positioning within 540° PAN, 240° TILT
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Color wheel; gobo wheel with static gobos; focus motor-driven; frost filter; prism 8-fold rotating
- Dimmer; color animations with adjustable color
- Beam effect
- Color wheel with 7 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions; switchable color change (mode 1: only full colors, mode 2: color-change at every position) - Gobo wheel with static gobos, 13 gobos und open
shake effect - 4 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan at the base; cooling fan at the head
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; DMX; QuickDMX via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); master/slave function
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; zero values)
- With a beam angle of 2°
- With omega bracket
- Multicolor LCD display
- 2 Rugged carrying handles
- 4 x rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; mobile djs / entertainer; rental
- Application possibility: Standing; suspended
ROADINGER Flightcase 2x TMH-B120 with wheels
Trunk case with castors
- With 2 device compartment
- With 1 accessory compartment
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 9 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED TMH-B120 Hypno Moving Head Beam
- 1 x moving light
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x safety eyelet
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 27.90 kg |
| EUROLITE LED TMH-B120 Hypno Moving Head Beam | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 170 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | 1.1 m |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 120 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| 30 x 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) | |
| Max. TILT movement | 240° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 2 - 20 Hz |
| Equipment | Color wheel; gobo wheel with static gobos; focus motor-driven; frost filter; prism 8-fold rotating |
| Color generation | Color wheel with 7 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions; switchable color change (mode 1 | only full colors, mode 2:color-change at every position) |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 13 gobos und open |
| Shake effect | |
| DMX channels | 21 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 1 x cooling fan at the base |
| 1 x cooling fan at the head | |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; DMX; QuickDMX via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 13700 Hz |
| DMX fail mode | Hold; zero values |
| Beam angle | 2° |
| Beam angle (1/2 peak) | Beam 2° |
| Ring 120° | |
| Beam angle (1/10 peak) | Beam 2° |
| Ring 120° | |
| Color temperature | 8500K |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Omega bracket |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Status LED | DMX, fault |
| USB port | Type A |
| Carrying handle | 2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x rubber feet |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:26.0 cm |
| Depth | 23.5 cm |
| Height | 37.5 cm |
| Weight | 6.95 kg |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 2x TMH-B120 with wheels | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Material | Plywood multi-layer glued, 9 mm, laminated |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 20.5 cm x 26 cm x 36 cm |
| Accessory compartment | 8 cm x 26 cm x 19 cm |
| Dimensions | Width:57 cm |
| Depth | 31.5 cm |
| Height | 59 cm |
| Weight | 14.00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!