Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2x handy-size spotlight with 30 W LED, gobos and color wheel including PRO flightcase
- Positioning within
EUROLITE LED TMH-17 Moving Head Spot
Compact moving head Spot with 30 W LED, gobos and color wheel
- Compact lightweight
- 1 LED 30 W COB (chip-on-board) color wheel
- Positioning within 540° PAN, 200° TILT
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Gobo wheel with static gobos; focus manual
- Dimmer electronic
- Gobo effect; beam effect; strobe effect
- Color wheel with 7 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions - Gobo wheel with static gobos, 7 gobos and open
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone
- Fixtures available for LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- With a beam angle of 12°
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; mobile djs / entertainer
- Application possibility: Standing; suspended
ROADINGER Flightcase 2x LED TMH-17
Trunk case, HIGHLINE version
- With accessory compartment
- With 2 device compartments
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- Hinged, chromium plated case handle
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality spring locks
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED TMH-17 Moving Head Spot
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 2 x screw
- 4 x washer
- 1 x safety eyelet
Paraméterek
| Weight | 11.50 kg |
| EUROLITE LED TMH-17 Moving Head Spot | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 50 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 30 W COB (chip-on-board) color wheel |
| Max. TILT movement | 200° exact positioning (16 bit resolution) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) |
| Flash rate | 2 - 23 Hz |
| Equipment | Gobo wheel with static gobos; focus manual |
| Color generation | Color wheel with 7 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 7 gobos and open |
| DMX channels | 9; 11 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Beam angle (1/2 peak) | 12° |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 3m:1677 lx, 6m:417 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:17 cm |
| Depth | 14.5 cm |
| Height | 24 cm |
| Weight | 2.70 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 2x LED TMH-17 | |
| Maximum load | 25 kg |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 1 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Spring lock:2 pc/pcs |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 7 mm |
| Color | Dark brown, laminated |
| Accessory compartment | 9 cm x 22.5 cm x 22 cm |
| Compartment dimensions | 19 cm x 22.5 cm x 21.5 cm |
| Inside dimensions | 22.5 cm x 21.5 cm |
| Dimensions | Width:51.5 cm |
| Depth | 25.5 cm |
| Height | 31 cm |
| Weight | 6.10 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!