Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact and whisper-quiet spotlight for colored and white light
EUROLITE LED Silent Bar 16x4W RGB/WW
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- 16 LEDs 4 W SMD 3535 4in1 QCL RGB/WW
segments controlled separately - Color blend stepless; color change automatic; color fade automatic; Dimmer electronic; program speed adjustable
- Wash effect; strobe effect
- 41 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; IR remote control (not included); DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Colorchief; Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- Flicker-free
- With a beam angle of 20°
- Good color rendering index (CRI)
- With double bracket
- Monochrome 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Video and photography; clubs/dancing school; stage; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; theater; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
EUROLITE SB-15 Soft Bag
Universal softbag
- High-quality workmanship with nylon , black
- Interior with foam padding
- 2 carrying straps
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED Silent Bar 16x4W RGB/WW
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x frost filter
1 x EUROLITE SB-15 Soft Bag
- 1 x bag
- 1 x segment
Paraméterek
| Weight | 5.73 kg |
| EUROLITE LED Silent Bar 16x4W RGB/WW | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 70 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1.6 A fuse replaceable |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 16 x 4 W SMD 3535 4in1 QCL RGB/WW |
| Flash rate | 1 - 25 Hz |
| DMX channels | 4; 6; 8; 16; 18; 20 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; IR remote control (not included); DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Colorchief; Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 20° |
| Frost filter 30° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 50° |
| Frost filter 80° | |
| Color rendering index (CRI) | 83 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | Monochrome 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:33 cm |
| Width | 17 cm |
| Depth | 17 cm |
| Weight | 2.73 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE SB-15 Soft Bag | |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:34.5 cm |
| Depth | 21.5 cm |
| Height | 22 cm |
| Weight | 0.27 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!