Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof moving washlight with RGBW LEDs, backlighting via RGB hypno LEDs and zoom
EUROLITE LED IP TMH-W285 Hypno Moving Head Wash
- 19 LEDs 15 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
3 segments controlled separately - 72 LEDs 0.12 W SMD 2528 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Positioning within 540° PAN, 260° TILT
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Zoom motor driven
- Dimmer; Dimmer speed (step response) adjustable; color blend stepless; color macros; colors preset
- Wash effect; beam effect
- The device is cooled by cooling fan at the head
- Control via stand-alone; DMX; RDM; master/slave function
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; blackout)
- With a beam angle of 2° - 48°
- With omega bracket
- Multicolor LCD display
- 2 Rugged carrying handles
- 4 x rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 4 units
- Built with SEETRONIC connector
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; rental; restaurants, bars and hotels; theater
- Application possibility: Standing; suspended
- Fixtures available for Light Captain
ROADINGER Flightcase PRO 2x IP TMH-W285 with wheels
Trunk case with castors, PRO version
- With 2 device compartments
- With 1 accessory compartment
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 9.5 mm, black
- PENN Hardware
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED IP TMH-W285 Hypno Moving Head Wash
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Paraméterek
| Weight | 68.45 kg |
| EUROLITE LED IP TMH-W285 Hypno Moving Head Wash | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 195 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H07RN-F |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 19 x 15 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| 72 x 0.12 W SMD 2528 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) | |
| Max. TILT movement | 260° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 1.3 - 10.6 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven |
| DMX channels | 18; 26 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| 5-pin XLR (M) mounting version IP | |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version IP | |
| Cooling | 1 x cooling fan at the head |
| Control | Stand-alone; DMX; RDM; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 26000 Hz |
| DMX fail mode | Hold; blackout |
| Beam angle | 2° - 48° |
| Beam angle (1/2 peak) | 2 - 30° |
| Beam angle (1/10 peak) | 8 - 48° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x omega bracket |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Status LED | DMX, fault |
| Carrying handle | 2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x rubber feet |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø11mm |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:38.8 cm |
| Depth | 25.7 cm |
| Height | 49.1 cm |
| Weight | 15.40 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) depending on mode used |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase PRO 2x IP TMH-W285 with wheels | |
| Maximum load | 100 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Use of brands | PENN Hardware |
| Material | Plywood multi-layer glued, 9.5 mm |
| Color | Black |
| Inside dimensions | 63.5 cm x 62.5 cm x 44.5 cm |
| Accessory compartment | 15 cm x 62.5 cm x 44.5 cm |
| Dimensions | Width:65 cm |
| Depth | 62.6 cm |
| Height | 73 cm |
| Weight | 32.20 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!