Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2x LED light effect bar with RGB color mixing including PRO flightcase
EUROLITE LED CBB-2 COB RGB Bar
LED light effect bar with RGB color mixing, incl. IR remote control
- 2 LEDs 30 W COB (chip-on-board) 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 18 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via IR remote control; sound to light via microphone; stand-alone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional)
- Fixtures available for LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 38°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 2 x LED CBB-2 COB Bar
Trunk case, PRO version
- For optimal security
- With accessory compartment
- High-quality workmanship with birch multiplex 6.5 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 20mm with rounded edges
- Hinged, chromium plated case handle
- 2 chrome tip-over locks
- 1 high-quality butterfly lock
- Branded hardware
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED CBB-2 COB RGB Bar
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 9.63 kg |
| EUROLITE LED CBB-2 COB RGB Bar | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 50 W |
| IP classification | IP20 |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 2 x 30 W COB (chip-on-board) 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.5 - 24 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 5; 6; 11 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | IR remote control; sound to light via microphone; stand-alone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional) |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2900 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 38° |
| Beam angle (1/10 peak) | 70° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:15.5 cm |
| Depth | 24 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Weight | 2.39 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm; 4 x Ø7mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell CR2025 |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 2 x LED CBB-2 COB Bar | |
| Maximum load | 25 kg |
| Aluminum profile frames | 20 mm |
| Case handle | 1 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:1 pc/pcs |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 6.5 mm, laminated; birch multiplex, 7 mm |
| Color | Dark brown, laminated |
| Device compartment | 12 cm x 26 cm x 19.5 cm |
| Middle compartment | 10.5 cm x 26 cm x 19.5 cm |
| Inside dimensions | 34.5 cm x 26 cm x 19.5 cm |
| Dimensions | Width:30 cm |
| Depth | 41 cm |
| Height | 30 cm |
| Weight | 4.85 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!