Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Audience blinder, wide beam, warm/cold white
EUROLITE Audience Blinder 2x100W LED COB CW/WW
- Energy-saving, durable and environmentally friendly
- 2 LEDs 100 W COB (chip-on-board) 2in1 BCL CW/WW (homogenous color mix)
- Strobe effect
- 3 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via DMX; sound to light via microphone; master/slave function; stand-alone
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- Variable color temperature 3200 K - 6400 K
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; theater; rental
- Application possibility: Suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 2x Audience Blinder 2x100W LED COB CW/WW
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 20mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 1 high-quality butterfly lock
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
2 x EUROLITE Audience Blinder 2x100W LED COB CW/WW
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 15.03 kg |
| EUROLITE Audience Blinder 2x100W LED COB CW/WW | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 200 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug included |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 2 x 100 W COB (chip-on-board) 2in1 BCL CW/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 4; 8 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 3 x cooling fan |
| Control | DMX; sound to light via microphone; master/slave function; stand-alone |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 30° |
| Beam angle (1/10 peak) | 80° |
| Color temperature | 3200K - 6400K adjustable |
| Luminous flux | 8500 lm |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:37 cm |
| Depth | 15 cm |
| Height | 24 cm |
| Weight | 3.74 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø10mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| ROADINGER Flightcase 2x Audience Blinder 2x100W LED COB CW/WW | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 20 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:1 pc/pcs |
| Use of brands | Branded hardware |
| Color | Dark brown, laminated |
| Inside dimensions | 42 cm x 48 cm x 26 cm |
| Device compartment | 42 cm x 17.5 cm x 26 cm |
| Accessory compartment | 42 cm x 11 cm x 27 cm |
| Material thickness | 6.5 mm |
| Dimensions | Length:52 cm |
| Width | 46 cm |
| Height | 30.5 cm |
| Weight | 7.55 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!