Leírás
Safety rope in accordance with DIN 56297, with undetachable connector
- With steel core
- Complies with DGUV-Information 215-313 (befor BGI 810-3)
- Rope with thimble and connector
Scope of delivery
Paraméterek
| Secured weight (BGV C1) | Max. 5 kg |
| Maximum load WLL (5-fold) | 100 kg |
| Design of the core | 6 x 19 WSC |
| Strength classification | 1770 |
| Standard | DGUV-Information 215-313 (befor BGI 810-3), |
| Nominal tensile strenght of rope | 1770 N/mm² |
| Wire surface | Zinc-plated |
| Color | Black |
| Temperature range | -40° C - +100° C |
| Dimensions | Length:60 cm |
| Diameter | Ø 0.30 cm |
| Weight | 0.06 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!