Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Star laser for colored and white star effects and LED northern light effect
- 1 LED 7 W SMD 8072 3in1 TCL RGB
- Animation wheel rotating
- Dimmer electronic
- Laser
- Laser class 2M
does not require additional protective measures or appointment of a laser safety officer - 3 integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; blackout)
- With a beam angle of 23°
- With mounting bracket
- 3 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; party room; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 20 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable length | 1.4 m |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 7 W SMD 8072 3in1 TCL RGB |
| Flash rate | 0.5 - 20 Hz |
| Equipment | Animation wheel rotating |
| Laser class | 2M |
| Laser color | R/G/B |
| Laser module | R/G/B 193 mW |
| DMX channels | 8 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 23500 Hz |
| DMX fail mode | Hold; blackout |
| Beam angle | 23° |
| Beam angle (1/2 peak) | 23° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 3x Ø 10mm |
| Mounting bracket | |
| Display type | 3 digit 7-segment LED display |
| USB port | Type A |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Width:24.0 cm |
| Depth | 20.5 cm |
| Height | 16.5 cm |
| Weight | 1.62 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!