Leírás
PAR-56 housing with silicone cable and open cable ends
- Heat-resistant fixing screw
- The screw is protected against turning it too far out
- 4 clip-to-hold clamps with spring locks for comfortable opening of the color filter frame
- Strong cable tension relief
- The device is cooled by passive convection cooling
- With mounting bracket
- For PAR 56
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; decoration; restaurants, bars and hotels; theater; video and photography; advertisement/Shop window
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 1 x lamp clamping ring
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 500 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Suitable lamp | Max. 230 V/500 W PAR-56 |
| Power connection | Fixed supply cord with open wires |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05SS-F |
| Cable length | Approx. 0.8 m |
| Base | GX16d |
| Lamp type | Selectable |
| Color generation | Via color filter frame |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Housing color | Silver |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Aluminum |
| Slot for spot length | 21.4 cm x 21.8 cm |
| Dimensions | Length:26 cm |
| Width | 23.5 cm |
| Height | 22 cm |
| Weight | 0.80 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø13mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Filter frame | |
| Diameter mounting holes | 4 x Ø8mm |
| Shape | Octagonal |
| Grid size | 10 x 10 mm |
| Material | Aluminum, 0.6 mm |
| Dimensions | Length:21.5 cm |
| Width | 21.5 cm |
| Diameter | Ø 17.1 cm |
| Lamp clamping ring | |
| Material | Steel, 4 mm |
| Color | Silver |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!