Leírás
PAR-20 housing with E27 socket (with plug + cable)
- 4 clip-to-hold clamps with spring locks for comfortable opening of the color filter frame
- Strong clamps with extension springs for safe hold and for quick opening of the rear housing cover
- Blackened tube for precise light output
- Strong cable tension relief
- Control via plug and play
- With mounting bracket
- Available in various colors
- For PAR 20
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; Trade fair and shop fitting; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 75 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length | Approx. 0.4 m |
| Base | E27 |
| Lamp type | Selectable |
| Color generation | Via color filter frame |
| Control | Plug and play |
| Construction | PAR-20 |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Aluminum |
| Slot for spot length | 8.5 cm x 8.5 cm |
| Dimensions | Width:15 cm |
| Depth | 18 cm |
| Height | 11.2 cm |
| Diameter | Ø 8 cm |
| Weight | 0.35 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø10mm |
| Material | Aluminum, 3 mm |
| Filter frame | |
| Material | Aluminum, 1 mm |
| Dimensions | Length:8.4 cm |
| Width | 8.4 cm |
| Diameter | Ø 6.1 cm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!