Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX fog machine with 1000 W, LED illumination, vertical/horizontal fog output
- Output nozzle with RGB LED illumination for impressive effect presentations
- Additional button for manual activation
- Rugged metal housing
- 9 LEDs 3 W R/G/B
- Color selection; color change adjustable
- Strobe effect
- Short warm-up time
- Output distance: Vertical approx. 3 m
- Output distance: Horizontal approx. 4 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via stand-alone; DMX; wireless remote control
- Fixtures available for Light´J; Light Captain
- For application areas such as: Wedding/gala/events; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x declaration of conformity
- 1 x container
- 1 x filter
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1080 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 9 x 3 W R/G/B |
| Warm-up time | Approx. 3 min |
| Output volume | Approx. 800 m³/min |
| Output distance | Vertical approx. 3 m |
| Horizontal approx. 4 m | |
| Tank capacity | 2.5 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 70 ml/min |
| DMX channels | 8 |
| Control | Stand-alone; DMX; wireless remote control |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain |
| Housing color | Black |
| Controls | Low fluid |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:32 cm |
| Depth | 37 cm |
| Height | 20 cm |
| Weight | 6.40 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x 12 V LR27 alkaline manganese built-in |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!