Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact DMX fazer with WirelessDMX port & adjustable output angle
- Produces fine, translucent haze without nebulizing the room at the same time
- Ideal for accentuating light and laser beams
- Vertically adjustable output angle for a perfect fog distribution
- Auto temperature control
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 2.0 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable, backlit tank
- Control via DMX; stand-alone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- With mounting bracket
- Monochrome 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile use; mobile djs / entertainer
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x container
- 1 x filter
- 1 x power cord
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Approx. 500 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, F 4 A fuse replaceable |
| Warm-up time | Approx. 1.5 min |
| Output volume | Approx. 170 m³/min |
| Output distance | Approx. 2.0 m |
| Output duration | - continuous |
| Tank capacity | 1.3 l water-based fluid removable, backlit tank |
| Fluid consumption | Faze mode approx. 5.7 ml/min |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; stand-alone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Operating principle | Vaporizing fog machine with air compressor |
| Display type | 1 x monochrome 4 digit 7-segment LED display |
| Controls | Overheat |
| Material | Metal, painted |
| Dimensions | Length:30 cm |
| Width | 18.5 cm |
| Height | 29.5 cm |
| Weight | 3.53 kg |
| Power cord | |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø10mm |
| Material | Metal, painted |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!