Leírás
Colored neon tube
With the EUROLITE Neon stick T8 36 W you can drench your party room or the foyer of your club in the desired color. Our neon stick is available in 8 different colors: red, magenta, blue, turquoise, green, orange, pink. In addition we also offer the classic white version and the black light version. The latter is perfectly suited for cool underground atmospheres - a well-known and very popular effect when white objects do shine in the dark. Wherever a colorful decoration is needed you can resort to our neon sticks.
- Visible light 120 cm
- Deluxe packaging ensures better protection against transport damages
- Control via on/off switch at cable
- For application areas such as: Wedding/gala/events; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; wall mounting
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x stand
- 4 x foot
- 2 x fixation clip
- 6 x screw
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 36 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Lamp type | Fluorescent tube |
| Control | On/off switch at cable |
| Beam angle (1/2 peak) | 360° |
| Housing color | Pink |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Length:135 cm |
| Diameter | Ø 3.1 cm |
| Weight | 0.60 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Power cord | |
| Cable construction | 2 x 0.75 mm² H03VVH2-F |
| Cable length | Approx. 1.7 m |
| Color | Black |
| Stand | |
| Material | Plastic hard |
| Color | Black |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!