Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact low fog machine with 600 W, timer, ice cube cooling
- Compact low fog machine
- A tank full and 2 kg ice will last for approx. 1.5 hours of fogging
- Adjustable timer with interval, duration and output volume
- Continuous output
- Manual fog output
- Water drainage valve system allows for easy cleanup
- Rugged metal housing
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 3 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via wired remote control
- For application areas such as: Wedding/gala/events; stage; theater; video and photography
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x remote control
- 1 x container
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 600 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Device fuse | 5 x 20 mm, F 4 A fuse replaceable |
| Warm-up time | Approx. 2 min |
| Output distance | Approx. 3 m |
| Tank capacity | 1.2 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 12 ml/min |
| Ice chamber | 2 kg |
| Control | Wired remote control |
| Housing color | Black; silver |
| Heater | 590 W |
| Controls | Overheat |
| Dimensions | Width:32 cm |
| Depth | 26 cm |
| Height | 26 cm |
| Weight | 7.45 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!