Leírás
Compact 400 W fog machine with amber LEDs
- Output nozzle with amber LED illumination
- 3 LEDs 1 W amber (A)
- Output distance: Approx. 2 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Control via wired remote control
- With mounting bracket
- For application areas such as: Party room; mobile djs / entertainer; small rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 400 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | F 4 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 1 W amber (A) |
| Warm-up time | Approx. 5 min |
| Output volume | Approx. 14 m³/min |
| Output distance | Approx. 2 m |
| Tank capacity | 0.3 l water-based fluid fixed tank |
| Control | Wired remote control |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Heater | 380 W |
| Controls | Overheat |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:14.5 cm |
| Depth | 26.5 cm |
| Height | 17 cm |
| Weight | 1.82 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!