Leírás
LED soft displays
- Flexible displays with tricolor RGB LEDs (type SMD 5050) for bright and colorful projection of videos and graphics
- Improved version with even brighter LEDs and new angled connectors
- Modular display concept allows the build-up of large areas, ideal for outdoor use with large viewing distances
- Bendable and foldable PVC material suitable for various shapes, e.g. columns, circles, angles
- Truss suspension via built-in belts
- Easy maintenance - LEDs can be replaced without difficulty
- Controllable via optional network components and PC software
- All-in-one control system T9 (80503301): network interface and software LED Show T9 - ideal system for mobile use with notebooks with 1-gigabit NIC
- Control system LED studio: receiver interface (80503311), PCI sending card and software LED Studio (80503130)
- Custom sizes available upon request (in 0.32 m units)
- 8192 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Easy to assemble
- Space-saving construction
- Space-saving storing
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Water repellent
- Various versions available
- B1 low flammability
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 68.00 W |
| IP classification | IP44 |
| LED type | 8192 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Setup | Easy to assemble; Space-saving construction; space-saving storing |
| Beam angle (1/2 peak) | 110° |
| Image | Max. 64x124 px |
| Pixel pitch 20 mm | |
| Pixeldensity 2500/m² | |
| Brightness 3600cd/m² | |
| Lamp life | 100000 h |
| Material | , water repellent |
| Dimensions | Width:128 cm |
| Height | 256 cm |
| Weight | 31.72 kg |
| Display port | DVI/RJ45 |
| Display mode | synchronous to video source |
| Drive mode | 1/8 scan |
| Screen resolution | max. 1280 x 1024 (LED Studio) |
| max. 1024 x 896 (LED Show T9) | |
| Frame rate | 60 Hz |
| Data refresh rate | 600 Hz |
| Colors | 16.7 million (R 256, G 256, B 256) |
| Operating temperature | -10 to 45 °C |
| Humidity | 10 to 90 % |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!