Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Extremely bright derby with 3 W LED in 8 colors, incl. IR remote control
- Absolute eyecatcher
- 8 LEDs 3 W SMD 3535 R/G/B/W/A/C/Y/P
- Dimmer electronic; Rotation speed stepless
- Multi beam effect
- 4 integrated show programs
- Direct color selection for 25 preset colors
- The device is cooled by low-noise cooling fan
- Control via stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; EASY SHOW 2
- With a beam angle of 100°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; mobile djs / entertainer; advertisement/Shop window
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 35 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 8 x 3 W SMD 3535 R/G/B/W/A/C/Y/P |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 5; 12 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Low-noise cooling fan |
| Control | Stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; EASY SHOW 2 |
| Beam angle (1/2 peak) | 100° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:28.2 cm |
| Depth | 32.0 cm |
| Height | 28.2 cm |
| Weight | 2.60 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!