Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Scanner with 150 W LED, rotating gobos and 4-facet prism, color wheel and motorized focus
- 1 LED 150 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Positioning within 180° PAN, 70° TILT
- Focus motor-driven; color wheel; gobo wheel with rotating gobos; prism 4-fold rotating
- Dimmer electronic
- Gobo effect; strobe effect
- Color wheel with 8 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions - Gobo wheel with rotating gobos, 7 gobos and open
shake effect - Gobos changeable
- Slot-in gobo system for easy gobo replacement
- 9 integrated show programs
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- With a beam angle of 11°
- OLED display
- Rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x safety eyelet
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 175 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, F 5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 150 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Max. TILT movement | 70° positioning |
| Max. PAN movement | 180° |
| Flash rate | 0.5 - 21 Hz |
| Equipment | Focus motor-driven; color wheel; gobo wheel with rotating gobos; prism 4-fold rotating |
| Color generation | Color wheel with 8 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| Gobos | Gobo wheel with rotating gobos, 7 gobos and open |
| Outside diameter 19.8mm | |
| Image diameter 17mm | |
| Shake effect | |
| Gobos changeable | |
| Slot-in gobo system for easy gobo replacement | |
| DMX channels | 13 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 11° |
| Color temperature | 10000K |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 3m:15649 lx, 6m:4147 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | OLED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Dimensions | Width:33.5 cm |
| Depth | 16.5 cm |
| Height | 47 cm |
| Weight | 7.05 kg |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!