Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
60 W beam, compact, narrow angle, beautiful RGBW colors
- Compact lightweight
- 1 LED 60 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Positioning within 540° PAN, 220° TILT
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Color selection; color blend stepless; Dimmer electronic
- Beam effect; strobe effect
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via DMX; stand-alone; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain
- Flicker-free
- With a beam angle of 3°
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- OSRAM bulb included
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; mobile djs / entertainer; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x XLR cable
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 90 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 60 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Max. TILT movement | 220° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 0 - 10 Hz |
| DMX channels | 14 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | DMX; stand-alone; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 3° |
| Beam angle (1/10 peak) | 7° |
| Illuminance in Lux (lx) | Red (R) 3m:3251 lx, 6m:712 lx |
| Green (G) 3m | 4684 lx, 6m:1125 lx |
| Blue (B) 3m | 819 lx, 6m:220 lx |
| Cold white (CW) 3m | 7909 lx, 6m:1899 lx |
| All 3m | 15489 lx, 6m:3655 lx |
| Housing color | Black |
| Use of brands | OSRAM bulb included |
| Dimensions | Width:20.7 cm |
| Depth | 19.6 cm |
| Height | 31.3 cm |
| Weight | 4.29 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!