Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Washlight with 7 x 9 W LEDs, 4in1 QCL RGBW color mixing and motorized zoom
- 7 LEDs 9 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Positioning within 540° PAN, 195° TILT
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Zoom motor driven
- Motion macros adjustable; Dimmer electronic; color blend stepless
- Strobe effect
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light´J; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- Flicker-free
- 4 digit 7-segment LED display
- Rubber feet
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Suspended; standing
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x safety eyelet
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 100 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 7 x 9 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Max. TILT movement | 195° exact positioning (16 bit resolution) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) |
| Flash rate | 2.5 - 18 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven |
| DMX channels | 15 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light´J; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2900 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 6 - 18° |
| Beam angle (1/10 peak) | 11 - 29° |
| Illuminance in Lux (lx) | Narrow red (R) 1m:7863 lx, 3m:1074 lx, 6m:269 lx |
| Narrow green (G) 1m | 15691 lx, 3m:2179 lx, 6m:549 lx |
| Narrow blue (B) 1m | 2497 lx, 3m:406 lx, 6m:103 lx |
| Narrow cold white (CW) 1m | 17115 lx, 3m:2398 lx, 6m:605 lx |
| Narrow all 1m | 40258 lx, 3m:5714 lx, 6m:1432 lx |
| Wide red (R) 1m | 1586 lx, 3m:187 lx, 6m:49 lx |
| Wide green (G) 1m | 3083 lx, 3m:385 lx, 6m:101 lx |
| Wide blue (B) 1m | 568 lx, 3m:73 lx, 6m:20 lx |
| Wide cold white (CW) 1m | 3372 lx, 3m:407 lx, 6m:106 lx |
| Wide all 1m | 8103 lx, 3m:994 lx, 6m:257 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Dimensions | Width:21.0 cm |
| Depth | 16.0 cm |
| Height | 29.5 cm |
| Weight | 4.15 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!