Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Washlight with 37 bright 15 W RGBW LEDs, zoom, macros, patterns and color temperature setting
- 37 LEDs 15 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
segments controlled separately - Positioning within 540° PAN, 205° TILT
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Zoom motor driven
- Dimmer electronic; color blend stepless; patterns animated; pulse effect adjustable; color animations with two adjustable colors; program selection
- Strobe effect
- The device is cooled by temperature-controlled fan at the head; cooling fan at the base
- Control via DMX; stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- Variable color temperature 2500 K - 10000 K
- Multicolor LCD display
- Mains input and output for power linking up to 4 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 490 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 4 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 37 x 15 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Max. TILT movement | 205° exact positioning (16 bit resolution) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) |
| Flash rate | 1 - 21 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven |
| DMX channels | 24; 36; 48 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Temperature-controlled fan at the head |
| Cooling fan at the base | |
| Control | DMX; stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2900 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 1 - 20° |
| Beam angle (1/10 peak) | 8 - 38° |
| Color temperature | 2500K - 10000K adjustable |
| Illuminance in Lux (lx) | Narrow red (R) 1m:14703 lx, 3m:6338 lx, 6m:1581 lx |
| Narrow green (G) 1m | 36582 lx, 3m:14313 lx, 6m:3581 lx |
| Narrow blue (B) 1m | 4622 lx, 3m:2444 lx, 6m:666 lx |
| Narrow cold white (CW) 1m | 47065 lx, 3m:15572 lx, 6m:3872 lx |
| Narrow all 3m | 35914 lx, 6m:9025 lx |
| Wide red (R) 1m | 4769 lx, 3m:624 lx, 6m:165 lx |
| Wide green (G) 1m | 10949 lx, 3m:1431 lx, 6m:386 lx |
| Wide blue (B) 1m | 2021 lx, 3m:274 lx, 6m:77 lx |
| Wide cold white (CW) 1m | 11357 lx, 3m:1505 lx, 6m:397 lx |
| Wide all 1m | 27092 lx, 3m:3575 lx, 6m:956 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Dimensions | Width:39.0 cm |
| Depth | 26.5 cm |
| Height | 47.5 cm |
| Weight | 14.30 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!