Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Washlight with 12 bright 40 W RGBW LEDs, zoom, pixel control, pattern effects
- 12 LEDs 40 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
12 LEDs controlled separately - Positioning within 540° PAN, 215° TILT
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Exact 16 bit resolution at Dimmer
- Zoom motor driven; Dimmer
- Color blend stepless; color change adjustable; color animations with two adjustable colors
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection
- The device is cooled by temperature-controlled fan at the head; low-noise cooling fan at the base
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); sound to light via microphone; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- Multicolor LCD display
- Mains input and output for power linking up to 4 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; theater; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 475 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 40 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Max. TILT movement | 215° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 0.5 - 11 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven; Dimmer |
| DMX channels | 11; 16; 18; 58 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | Temperature-controlled fan at the head |
| Low-noise cooling fan at the base | |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); sound to light via microphone; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 16000 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 1 - 18° |
| Beam angle (1/10 peak) | 6 - 35° |
| Illuminance in Lux (lx) | Narrow red (R) 1m:10753 lx, 3m:4966 lx, 6m:1572 lx |
| Narrow green (G) 1m | 30231 lx, 3m:12941 lx, 6m:4189 lx |
| Narrow blue (B) 1m | 3586 lx, 3m:2214 lx, 6m:830 lx |
| Narrow cold white (CW) 1m | 29150 lx, 3m:12657 lx, 6m:4024 lx |
| Narrow all 1m | 66539 lx, 3m:31156 lx, 6m:10125 lx |
| Wide red (R) 1m | 2592 lx, 3m:363 lx, 6m:99 lx |
| Wide green (G) 1m | 7263 lx, 3m:966 lx, 6m:265 lx |
| Wide blue (B) 1m | 1368 lx, 3m:188 lx, 6m:51 lx |
| Wide cold white (CW) 1m | 6610 lx, 3m:887 lx, 6m:242 lx |
| Wide all 1m | 16995 lx, 3m:2285 lx, 6m:622 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Dimensions | Width:39.0 cm |
| Depth | 27.0 cm |
| Height | 47.0 cm |
| Weight | 14.65 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!