Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Bright washlight with 400 W COB LED and motorized zoom
- 1 LED 400 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
- Positioning within 540° PAN, 230° TILT
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Zoom motor driven
- Color blend stepless; Dimmer electronic
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; Light´J
- Flicker-free
- Very high color rendering index (CRI)
- Multicolor LCD display
- Mains input and output for power linking up to 4 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; mobile djs / entertainer; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 360 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 400 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Max. TILT movement | 230° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 0.7 - 30 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven |
| DMX channels | 13 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; Light´J |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 13500 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 9 - 25° |
| Beam angle (1/10 peak) | 16 - 48° |
| Color rendering index (CRI) | 92 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Narrow red (R) 1m:14250 lx, 3m:2003 lx, 6m:470 lx |
| Narrow green (G) 1m | 36558 lx, 3m:4533 lx, 6m:1085 lx |
| Narrow blue (B) 1m | 4869 lx, 3m:959 lx, 6m:235 lx |
| Narrow warm white (WW) 1m | 33844 lx, 3m:3508 lx, 6m:837 lx |
| Narrow all 1m | 75609 lx, 3m:9660 lx, 6m:2293 lx |
| Wide red (R) 1m | 2821 lx, 3m:359 lx, 6m:97 lx |
| Wide green (G) 1m | 6107 lx, 3m:809 lx, 6m:227 lx |
| Wide blue (B) 1m | 1410 lx, 3m:188 lx, 6m:53 lx |
| Wide warm white (WW) 1m | 5425 lx, 3m:706 lx, 6m:195 lx |
| Wide all 1m | 13817 lx, 3m:1798 lx, 6m:495 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Dimensions | Width:30.0 cm |
| Depth | 23.0 cm |
| Height | 45.0 cm |
| Weight | 10.20 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!