Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact moving head Spot with 30 W LED, gobos and color wheel
- 1 LED 30 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Positioning within 540° PAN, 170° TILT
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Color wheel; focus manual; gobo wheel with rotating gobos
- Dimmer electronic
- Beam effect; strobe effect
- Color wheel with 7 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions - Gobo wheel with rotating gobos, 7 gobos and open
shake effect - Gobos changeable
- Slot-in gobo system for easy gobo replacement
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); QuickDMX via USB (optional)
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- Flicker-free
- With a beam angle of 8°
- 4 digit 7-segment LED display
- Rubber feet
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; party room; mobile djs / entertainer
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x safety eyelet
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 45 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 30 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Max. TILT movement | 170° exact positioning (16 bit resolution) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) |
| Flash rate | 1.5 - 23 Hz |
| Equipment | Color wheel; focus manual; gobo wheel with rotating gobos |
| Color generation | Color wheel with 7 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| Gobos | Gobo wheel with rotating gobos, 7 gobos and open |
| Outside diameter 14mm | |
| Image diameter 10mm | |
| Shake effect | |
| Gobos changeable | |
| Slot-in gobo system for easy gobo replacement | |
| DMX channels | 10; 12 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); QuickDMX via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2700 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 8° |
| Color temperature | 8000K |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 1m:14450 lx, 3m:1574 lx, 6m:377 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Dimensions | Width:17.0 cm |
| Depth | 15.0 cm |
| Height | 24.0 cm |
| Weight | 3.03 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!