Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Narrow angled spotlight with 3 hypno rings, 30 W LED, gobo and color wheel
- Compact lightweight
- 76 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
segments controlled separately - 1 LED 30 W COB (chip-on-board) color wheel
- Positioning within 540° PAN, 210° TILT
- PAN angle switchable between 540° and 630°
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Gobo wheel with static gobos; focus manual
- Dimmer electronic; color blend stepless
- Gobo effect; beam effect
- Color wheel with 9 dichroic filters plus open
- Gobo wheel with static gobos, 9 gobos and open
shake effect - Integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; sound; auto; zero values)
- With a beam angle of 4.7°
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; party room; mobile djs / entertainer
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x XLR cable
- 2 x screw
- 2 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 70 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 76 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| 1 x 30 W COB (chip-on-board) color wheel | |
| Max. TILT movement | 210° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540°, 630° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 0 - 25 Hz |
| Equipment | Gobo wheel with static gobos; focus manual |
| Color generation | Color wheel with 9 dichroic filters plus open |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 9 gobos and open |
| Shake effect | |
| DMX channels | 12; 23 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| DMX fail mode | Hold; sound; auto; zero values |
| Beam angle (1/2 peak) | 4.7° |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:24.5 cm |
| Depth | 16.5 cm |
| Height | 35 cm |
| Weight | 5.68 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!