Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Fresnel spotlight (fresnel lens), 450-W-COB (chip-on-board)-LED warm white (WW), extremely quiet, DMX
- Rugged metal housing
- Rubber-coated handle
- 1 LED 450 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Zoom motor driven; zoom manual
- Dimmer curves with adjustable response; Dimmer electronic; pulse-width modulation variable; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; DMX; RDM; rotary dial for brightness; QuickDMX via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional)
- Flicker-free
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- Monochrome LCD display
- 4 x rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 4 units
- Built with SEETRONIC connector
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing; suspended
- Fixtures available for Light Captain
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x barndoor
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 475 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 6.3 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 450 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Equipment | Zoom motor driven; zoom manual |
| DMX channels | 1; 2; 4; 8 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; DMX; RDM; rotary dial for brightness; QuickDMX via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 8 - 43° |
| Beam angle (1/10 peak) | 15 - 56° |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 96 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Transport aid | 4 x rubber feet |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Dimensions | Length:44.0 cm |
| Width | 34.0 cm |
| Height | 43.5 cm |
| Weight | 10.45 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!