Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Fresnel spotlight (fresnel lens), warm white 200 W LED, CRI >90, quiet, DMX
- 1 LED 200 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Zoom motor driven; focus manual
- Dimmer electronic; dimmer curves with adjustable response; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via RDM; stand-alone; DMX; quick select potentiometer for brightness and Zoom
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain; Light´J
- Flicker-free
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- LCD display
- Rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x barndoor
- 1 x filter frame
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 265 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via PowerCON (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x PowerCON (gray), mounting version |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 3 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 200 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Flash rate | 1.5 - 12 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven; focus manual |
| DMX channels | 3 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | RDM; stand-alone; DMX; quick select potentiometer for brightness and Zoom |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain; Light´J |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 3600 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 5 - 28° |
| Beam angle (1/10 peak) | 12 - 38° |
| Color temperature | 2800K |
| Color rendering index (CRI) | 92 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Dimensions | Length:45.7 cm |
| Width | 33.6 cm |
| Height | 39.9 cm |
| Weight | 10.00 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!