Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Fanless PC spot with 17 W white light LED, color rendering index (CRI) >90
- New LED technology that simulates the color temperature curve of a halogen lamp when dimming
- Two additional frost filters provide a soft, homogeneous light
- 1 LED 17 W COB (chip-on-board) Dim to warm
- Dimmer electronic
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; quick select potentiometer for brightness
- Flicker-free
- With a beam angle of 17°
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- Rubber feet
- For application areas such as: Decoration; wedding/gala/events; video and photography; restaurants, bars and hotels; Trade fair and shop fitting
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x barndoor
- 2 x frost filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 22 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 17 W COB (chip-on-board) Dim to warm |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; quick select potentiometer for brightness |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 17° |
| Frost filter 19° | |
| Frost filter 26° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 36° |
| Frost filter 40° | |
| Frost filter 53° | |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 92 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Warm white (WW) 3m:727 lx, 6m:188 lx |
| Housing color | White |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Transport aid | Rubber feet |
| Dimensions | Length:21.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Depth | 21 cm |
| Weight | 2.23 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!