Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Strobe with 480 bright SMD 5050 LEDs and DMX
With its 480 cold white SMD LEDs and the flash frequency adjustable from 1 to 20 Hz, the LED Super Strobe combines stroboscope, blinder and wash effects. It lets you create both dynamic stage shows and the more low-key effects in between with a single fixture. The very wide beam angle of 120° guarantees a great visual experience even from a lateral view. You can choose from three different operation modes: master-slave, stand-alone and DMX mode (1, 2 or 3 DMX channels). The metal housing ensures stability and is equipped with a mounting bracket, 3-pin DMX connectors and a P-Con input and output to connect the fixture to the mains.
- 480 LEDs SMD 5050 cold white (CW)
- Dimmer electronic; effect speed adjustable
- Strobe effect
- Control via DMX
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- Flicker-free
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; theater; mobile djs / entertainer
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 75 W |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 480 x SMD 5050 cold white (CW) |
| Flash rate | 1 - 20 Hz |
| DMX channels | 1; 2; 3 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Color temperature | 6500K |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:46 cm |
| Depth | 8 cm |
| Height | 25.5 cm |
| Weight | 3.75 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm; 2 x Ø8mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
1 értékelés
Írja meg véleményét!
Ábrányi Miklós
|
2022. 07. 25.
Minden rendben volt.
A kiszolgálás,szállítás és a termék is kiváló!
A kiszolgálás,szállítás és a termék is kiváló!