Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
3in1 LED effect light with RGB color mixing
- 864 LEDs 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
18 segments controlled separately - Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; running light with two adjustable colors
- Strobe effect; wash effect; Blinder effect
- Integrated show programs
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With mounting bracket
- Monochrome LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 175 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 864 x 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| DMX channels | 5; 13; 54 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Dimensions | Width:46.0 cm |
| Depth | 13.5 cm |
| Height | 22.5 cm |
| Weight | 4.51 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!