Leírás
3-channel LED controller with wireless remote control for 3 single-colored LED strips 12-24V
- For controlling up to 3 single-colored LED strips 12-24 V
- Brightness selection via touch-sensitive color wheel
- RJ45 jacks for serial connection
- Program speed adjustable; Dimmer electronic
- 3 integrated show programs
- Control via wireless remote control
- Operating range up to 20m
Scope of delivery
- 1 x remote control
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 12/24V DC |
| Power consumption | Max. 360 W 12 V DC |
| Max. 720 W 24 V DC | |
| 120 W 12 V DC per channal | |
| 240 W 24 V DC per channal | |
| Output current | Max. 3 x 10 A per channal |
| Power connection | Via screw terminal |
| Control | Wireless remote control |
| Range | Range up to 20m |
| Carrier frequency | 433.920 MHz |
| Connections | Screw terminal |
| Dimensions | Length:9 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 2.4 cm |
| Weight | 0.30 kg |
| Remote control | |
| Battery | 3 x 1.5 V AAA Micro LR03 alkaline manganese built-in |
| Dimensions | Height:2.2 cm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!