Leírás
Flexible LED strip, extra warm white and cold white, CRI >90
- Flexible LED strip for decorative lighting
- High-grade components and a solid construction guarantee a long service life and excellent color rendering
- High efficiency and durability
- Can be cut into segments of variable size
- Self-adhesive rear side
- Supplied on a plastic reel
- Power cable, straight and flexible plug connectors available as accessories
- 600 LEDs SMD 2835 2in1 BCL CW/WW (homogenous color mix)
- Control via accessory
- Very high color rendering index (CRI)
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 24V DC 4150 mA |
| Power consumption | Max. 100 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Fixed supply cord with open wires |
| Cable length | Approx. 0.15 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 600 x SMD 2835 2in1 BCL CW/WW (homogenous color mix) |
| Control | Accessory |
| Standing/fixation | Self adhesive |
| Color temperature | 1800K; 5700K |
| Color rendering index (CRI) | 95 Ra |
| Lamps/meter | 120 pc/pcs |
| Power/meter | 20 W |
| Lamps/tube | 600 pc/pcs |
| Lamp distance | 8 mm |
| Cutting mark | 10 cm |
| Luminous flux (Lumen) per meter | 868 lm/m |
| Housing color | White |
| Dimensions | Length:500 cm |
| Width | 1 cm |
| Height | 0.12 cm |
| Weight | 0.13 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!