Leírás
Smart 5-channel Wi-Fi controller for RGB/W+CCT LEDs with app, Alexa & Google control
- LED controller with Wi-Fi technology for a smart home
- 5-in-1 function to control multi-colored (CCT, RGB, RGBW, RGB+CCT) and single-colored LED strips
- Works without a bridge or hub
- Control multiple controllers at the same time
- Excellent signal transmission with 2.4 GHz - no perceptible difference to a wired system
- Innovative wireless technology allows multiple controllers to be controlled synchronously and asynchronously with just one remote control
- Synchronous color sequences even over several hours with multiple controllers and different LED types
- All controllers communicate with each other and cover a large range
- PWM outputs make it ideal for use with modern LED strips
- Memory function saves last setting when switching off
- Dimmer electronic; color change adjustable; pulse-width modulation variable; scenes adjustable; program speed adjustable
- Control via Wi-Fi; Amazon Alexa; Google Assistant; IFTTT; Tuya Smart app; sound to light
- Variable color temperature 3000 K - 6500 K
Scope of delivery
- 1 x controller
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 2 x screw
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 12/24V DC |
| Power consumption | Max. 240 W 12 V DC |
| Max. 480 W 24 V DC | |
| Output current | Max. 5 x 4 A per channal |
| Power connection | Via screw terminal |
| Power output | Screw terminal |
| Wi-Fi | Standard:IEEE 802.11 b/g/n |
| Control | Wi-Fi; Amazon Alexa; Google Assistant; IFTTT; Tuya Smart app; sound to light |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Color temperature | 3000K - 6500K adjustable |
| Dimensions | Length:16.4 cm |
| Width | 4.4 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Weight | 0.12 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!