Leírás
Flexible LED strip with RGB LEDs
- Flexible LED strip for decorative lighting
- High-grade components and a solid construction guarantee a long service life and excellent color rendering
- Can be cut into segments of variable size
- Self-adhesive rear side
- Supplied on a plastic reel
- Power cable, straight and flexible plug connectors available as accessories
- 300 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Control via system controller
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x illuminant
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 24V DC 2660 mA |
| Power consumption | Max. 64 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Fixed supply cord with open wires |
| Cable length | Approx. 0.15 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 300 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Control | System controller |
| Standing/fixation | Self adhesive |
| Lamps/meter | 60 pc/pcs |
| Power/meter | 12 W |
| Lamps/tube | 300 pc/pcs |
| Lamp distance | 16 mm |
| Cutting mark | 5 cm |
| Luminous flux (Lumen) per meter | 530 lm/m |
| Housing color | White |
| Dimensions | Length:500 cm |
| Width | 1 cm |
| Height | 1.3 cm |
| Weight | 0.13 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!